3 sposoby na wzmocnienie działania serum do twarzy

Serum do twarzy to kosmetyk, który dostarcza skórze moc składników nawilżających, odżywiający i regenerujących. Ich działanie można jeszcze bardziej wzmocnić, stosując triki, które umożliwiają skuteczniejsze ich wniknięcie w skórę oraz regularne oddziaływanie na nią. Jak to zrobić? To proste!

Złuszczaj skórę przed aplikacją serum

To jeden z największych sekretów zwiększenia skutecznego wpływu serum na skórę. Martwy naskórek jest barierą, ograniczającą korzystny wpływ składników odżywczych, blokującą możliwość ich wniknięcia w jej głąb. Usunięcie go z pomocą peelingu mechanicznego, enzymatycznego czy kwasowego, odblokowuje skórę, umożliwiając skuteczniejsze działanie serum. Warto pamiętać, że złuszczanie ma także wiele innych zalet, jak wyrównywanie kolorytu skóry, wygładzenie jej, odblokowanie i zwężenie porów. Przed aplikacją serum, a po złuszczaniu, należy stonizować skórę, przywracając jej właściwe pH i normalizując ją. Dzięki temu składniki aktywne mają otwartą drogę do skutecznego oddziaływania na cerę.

Stosuj serum regularnie

Żaden kosmetyk nie przyniesie widocznych korzyści skórze, jeśli nie będzie regularnie stosowany. Dotyczy to także serum. Jak często je stosować? Wszystko zależy od rodzaju wybranego kosmetyku. Niektóre z serum do twarzy stosuje się 2-3 razy w tygodniu, inne przeznaczone są do codziennej aplikacji rano i wieczorem. Zawsze warto stosować kosmetyk zgodnie z zaleceniami i pamiętać o regularności. Sposobem na jej osiągnięcie jest stworzenie własnych rytuałów pielęgnacyjnych, które staną się elementem podarowanej sobie przyjemności i czasem przeznaczonym dla siebie. Dzięki temu nie staną się one kolejnym obowiązkiem, ale będą oczekiwaną chwilą relaksu.

Użyj maseczki w płachcie po nałożeniu serum

Płachta w maseczkach to nie zabieg marketingowy. Ma ona uzasadniony wpływ na skórę. Jej obecność ogranicza wysychanie serum, a także rozgrzewa skórę jej własnym ciepłem. Pod jego wpływem skóra może skuteczniej wchłonąć składniki odżywcze w głębsze warstwy. Warto więc, wzorem koreańskiego rytuału pielęgnacyjnego, po aplikacji serum, nałożyć maseczkę w płachcie. Dzięki takiemu działaniu zarówno składniki serum, jak i kosmetyku, jakim nasączona jest maseczka, będą skutecznie oddziaływały na skórę, nawilżając ją, balansując, regenerując i odżywiając.

Wzmocnij działanie serum do twarzy, stosując powyższe sposoby i obserwuj, jak gładka, piękna i aksamitna staje się Twoja skóra.