Jak chronić skórę przed słońcem?

Słoneczne dni wprawiają nas wszystkich w doskonały nastrój. Nie możemy jednak zapominać o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest odpowiednia ochrona przed słońcem. Wiele osób uwielbia się opalać, jednak nie wszyscy wiedzą jak robić to zdrowo. Okazuje się, że nie musimy leżeć godzinami na plaży, żeby nasza skóra delikatną opaleniznę. Dlatego gdy zaczynają się cieplejsze miesiące powinniśmy zabezpieczyć się przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Jak to zrobić?

W jaki sposób działają na naszą skórę promienie słoneczne?

Chociaż wielu osobom opalona skóra kojarzy się ze zdrowiem, niekoniecznie tak właśnie jest. Z nadejściem ciepłych miesięcy powinniśmy odpowiednio zadbać o ochronę skóry. Od wielu lat dermatolodzy przypominają o stosowaniu kremów z filtrem, które mają nas uchronić przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Zastanawialiście się kiedyś jak działa słońce na naszą skórę? Opalanie się bez żadnej ochrony może być dla nas bardzo niebezpieczne. Przede wszystkim jesteśmy wtedy dużo bardziej narażeni na bardzo poważną chorobę, jaką jest czerniak. Nadmierna ekspozycja na słońce powoduje również nieprzyjemne w skutkach poparzenia słoneczne. Najpierw na skórze występuje rumień, skóra zaczyna nas piec, a później swędzieć. Na samym końcu nadmiernie wysuszona skóra zaczyna się łuszczyć. Promienie słoneczne przyspieszają również starzenie się skóry  mogą powodować powstawanie nieestetycznych przebarwień. Wiele osób myśli, że na skutek opalania możemy się pozbyć trądziku. Na samym początku, faktycznie można zaobserwować zanikanie pojedynczych wyprysków. Na dłuższą metę jednak nadmierna ekspozycja na słońce może powodować powstawanie nowych zaskórników. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio zabezpieczać się przed słońcem.

Jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych

Na szczęście na przestrzeni lat wzrasta świadomość dotycząca szkodliwego działania promieni słonecznych. Coraz więcej osób, wyjeżdżając na wakacje, zabiera ze sobą kremy z wysokim filtrem, które mają na celu ochronić skórę przed słońcem. To bardzo ważne, żeby podczas opalania stosować preparaty posiadające filtr, przynajmniej 25-30 SPF. Dla osób o jasnej karnacji polecane są kremy z jeszcze wyższym faktorem. Jednak niestety nadal wiele osób zapomina o tym, że chronić przed słońcem powinniśmy się codziennie. Szczególnie musimy zadbać o skórę twarzy. Dlatego kremy z filtrem do twarzy powinniśmy codziennie, a nie tylko podczas opalania. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Na szczęście istnieje wiele kosmetyków, które nadają się do stosowania również pod makijaż.