Kim jest Dan Brown?

Książki Dana Browna to jedne z najbardziej cieszących się popularnością książek, które również doczekały się swoich adaptacji filmowych.

Dan Brown to amerykański pisarz, którego ulubionych gatunkiem są powieści sensacyjne. Jednym z jego największych hitów wszechczasów jest Kod Leonarda da Vinci. Jego książki w swojej fabule wykorzystują zakres religii, sztuki, a czasami nawet teorii spiskowych. Jest to autor, którego książki noszą głośny chrześcijański wydźwięk.

O czym są książki Dana Browna?

Dan Brown opisuje przede wszystkim sensację. Bardzo często krytycy twierdzą, że autor pomija fakty lub je przeinacza, np. w powieści Kod Leonarda da Vinci zostało mu zarzucone odmalowanie w sposób nieprawdziwy historii kościoła rzymskokatolickiego.

Przedstawienie najlepszych książek Dana Browna

Ciężko wybrać, która książka Dana Browna powinna stać na piedestale. Niekwestionowanym królem wśród powieści Dana Browna jest Kod Leonarda da Vinci, która przyniosła autorowi ogromne uznanie.

O czym jest zatem ta słynna powieść? Kustosz Luwru Jacques Sauniere zostaje zamordowany. Cala policja francuska prosi o pomoc w śledztwie Roberta Langdona, który jest specjalistą od symboli. Na miejscu zbrodni można odnaleźć wiele śladów, które pomagają w ustaleniu zabójcy, ale też są kluczem do znacznie większej zagadki, która sięga aż do początków chrześcijaństwa. Właśnie te kluczowe elementy zagadki mogą zostac odnalezione w najsłynniejszych obrazach mistrza Renesansu.

Kolejną bardzo sławną książką Dana Browna jest “Anioły i demony”. To dalej opowieść o Robercie Langdonie, który zostaje pilnie wezwany do centrum badań jądrowych Cern, które jest położone koło Genewy. Został tam zamordowany fizyk, a na jego ciele został wypalony tajemniczy wzór. Zadaniem Roberta jest odgadnięcie co to jest za wzór. Cała powieść to wyścig z czasem po kryptach, katakumbach, katedrach, które od lat są niezamieszkałe, a na końcu czytelnik otrzymuje nieoczekiwany finał.

Inferno to kolejna z najbardziej rozpoznawalnych książek Dana Browna. Na jej podstawie została zrobiona ekranizacja filmowa. Tutaj również występuje Robert Langdon, który jest specjalistą od symboli. Robert budzi się w szpitalu, w zupełnie nieznanym sobie miejscu. Ma zanik pamięci – nie wie dlaczego tutaj jest, jak tutaj trafił. We wnętrzu swojej marynarki znajduje tajemniczy przedmiot. Musi wyjaśnić jak wszedł w jego posiadanie. Robert po ucieczce ze szpitala jest ścigany przez nieznanych wrogów.

Książki Dana Browna cieszą się oceną najbardziej poczytnych, ponieważ zawierają w sobie kryminalistykę, zagadki, a czytelnik nie jest w stanie oderwać się od książki. Każda książka to ciekawa fabuła, niesamowity finał oraz duża dawka akcji.