Rozdanie nagród Fryderyki 2022 już 29 kwietnia!

Wielkimi krokami zbliża się wielkie muzyczne wydarzenie, jakim jest wręczenie nagród Fryderyki 2022. To impreza organizowana w Polsce od 1995 roku przez Związek Producentów Audio-Video. Co roku doceniani są na niej najlepsi twórcy muzyczni z różnych dziedzin i gatunków. Już 29 kwietnia dowiemy się kto w tym roku zgarnie najwięcej statuetek.

Fryderyki 2022 – wielka gala i wydarzenia towarzyszące

Tegoroczna edycja Fryderyków ponownie odbędzie się w Szczecinie. To właśnie do tego miasta, 29 kwietnia przybędą największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Nagrody podzielono ze względu na rodzaje muzyki. W tym roku statuetki jury przyzna w 3 głównych kategoriach: muzyka rozrywkowa, muzyka jazzowa oraz muzyka poważna. Oczywiście każdą z tych kategorii podzielono na podkategorie, w których nominowani są artyści. Fryderyki 2022 to jednak nie samo wręczenie nagród. Na uroczystej gali na scenie zobaczymy występy doskonałych artystów. W tym roku uroczystość uświetnią między innymi Daria Zawiałow, Monika Brodka, Mery Spolsky, Kwiat Jabłoni oraz zespół T.Love. Tego wieczoru uhonorowani zostaną także laureaci Złotych Fryderyków. W tym roku są to Henryk Miśkiewicz oraz zespół Republika. Jury odznaczy Fryderykiem też niedawno zmarłego Jacka „Budynia” Szymkiewicza. To jednak nie wszystko co czeka nas w ramach tego muzycznego święta. 22 kwietnia odbędzie się również Gala Muzyki Poważnej.

Kto nominowany do tegorocznych nagród?

W tym roku statuetki będą przyznawane w aż 34 różnych kategoriach. Wśród nominowanych znajdziemy najbardziej popularnych twórców, którzy znajdują się na szczytach list przebojów. Poznamy laureatów kategorii z różnych gatunków muzycznych. W tym roku, wśród nominowanych są między innymi Daria Zawiałow, Sanah, Mata, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, Kaśka Sochacka, Muchy, Sobel i wielu innych doskonałych twórców muzyki popularnej, jazzowej oraz poważnej. Jedno jest pewne, tego wydarzenia nie można przegapić.