Bongo – jakie wybrać?

Fajki wodne stały wciąż nie tracą popularności, ciągle posiadając wielu zwolenników. Osoby, które nigdy dotąd nie próbowały tej metody waporyzacji, mogą jednak mieć problem z odpowiednim doborem sprzętu. Jak dokładnie wygląda to urządzenie i czy warto postawić na bonga szklane?

Bongo, czyli co takiego?

Jest to nic innego, jak rodzaj fajki wodnej, która pozwala na filtrację podczas korzystania z różnego rodzaju ziół. Ma swoich zwolenników na całym świecie, nie będąc niczym nielegalnym samym w sobie. Przypominając szklany wazon, urządzenie to ma wiele zalet.

Jednym z plusów, które coraz częściej znajdują sobie popularność, jest użycie ich wraz z waporyzatorem. Uzyskana w ten sposób para wodna jest delikatniejsza i lepiej nawilżona. To prosty sposób na zredukowanie możliwości infekcji bakteryjnych i wirusowych, jednocześnie uprzyjemniając cały proces.

Wiedząc już, czym jest samo urządzenie, warto zastanowić się, jaki jego rodzaj będzie najlepszy – czy lepiej postawić na bonga szklane, akrylowe, a może jeszcze inne? Te i wiele innych znajdziemy w ofercie https://shishasklep.pl/pol_m_Bongo_Bonga_Bongo-szklane-2659.html.

Jaki rodzaj bonga wybrać?

Na rynku można spotkać się z różnymi rodzajami tego urządzenia, które różnią się przede wszystkim użytymi materiałami. Jakie typy warto tutaj wyróżnić?

  • Bonga szklane – to jedne z najpopularniejszych wersji i nic w tym dziwnego. Szklane bongo nie wpływa w najmniejszym stopniu na smak lub zapach palonego suszu. Kolejną ich zaletą jest to, że są w pełni przezroczyste, co przekłada się na szybkie zdanie sobie sprawy z konieczności ich wyczyszczenia. Wiele zalet łączy się też ze stosunkowo wysoką ceną, która jednak jest całkowicie podstawna.
  • Bonga akrylowe – jest to wersja, która najlepiej sprawdzi się w podróży. Może wpływać delikatnie na smak i zapach, jednak zwraca się to w wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Zdarzają się też przecieki, jednak wystarczy wymienić w tym przypadku uszczelkę.
  • Bonga ceramiczne – to rodzaj, który może być przede wszystkim piękny – zarówno pod względem kształtów, jak i grafik na nim przedstawionych. Materiał ten pozwala w tym kontekście na dużą personalizację. Warto jednak pamiętać, że jest to wciąż dość krucha substancja.
  • Bonga siikonowe – materiał ten zapewnia łatwość przenoszenia, która łączy się jednak ze stosunkowo dużym wpływem na smak.

Jak widać, rodzajów tego popularnego urządzenia jest wiele. Najczystszym pod względem smaku i zapachu będzie bongo szklane. Zdarza się jednak, że sprzęt ten ma być przydatny również w plenerze lub podróży – wtedy warto zastanowić się nad trwalszymi opcjami.