Czy szczepienie na Covid19 jest dobrym rozwiązaniem?

Czas pandemii jest szczególnie trudnym okresem dla większości osób. Brak możliwości swobodnego poruszania się w wielu miejscach lub ciągła obawa o zdrowie, a nawet życie powoduje, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Obecnie jedynym korzystnym rozwiązaniem dla każdego z nas jest szczepienie przeciw Covid – 19, które pozwoli wrócić nam do normalności.

Dlaczego warto się szczepić?

Każdy, kto zdecyduje się na szczepienie przeciwko koronawirusowi, może być spokojny o swoje zdrowie. Co więcej, taka osoba nie stanowi również zagrożenia dla innych domowników, znajomych, czy dalszej rodziny. Podjęcie decyzji o szczepieniu na Covid – 19, da nam gwarancję, że nawet pomimo zachorowania przejdziemy przez ten proces chorobowy bardzo łagodnie lub całkowicie tego nie odczujemy.

Szczepienie przeciw koronawirusowi to przede wszystkim namiastka wolności i powrót do czasów, kiedy nie musieliśmy obawiać się zachorowania na poważną chorobę zakaźną. Świadomość, że ryzyko zakażenia jest znikome, a w razie choroby nie grożą nam żadne powikłania, powinna być podstawą do zaszczepienia się, gdyż tutaj chodzi o nasze zdrowie.

Kto powinien się zaszczepić?

Jeżeli jeszcze zastanawiamy się, czy warto przyjąć szczepionkę, która uchroni nasze życie, nie należy dłużej zwlekać z odwiedzeniem punktu szczepień. Na koronawirusa mogą i powinni zaszczepić się wszyscy, którzy nie maj żadnych przeciwwskazań do szczepienia.

Obecnie oprócz osób dorosłych może zaszczepić się również młodzież. Oczywiście poza samą decyzją osoby małoletniej o chęci zaszczepienia się, zgodę musi wyrazić opiekun prawny. Oznacza to, że rodzice powinni tłumaczyć nieprzekonanym jeszcze dzieciom, co jest dla nich najlepsze i jaką decyzję należy podjąć. Warto dodać, że opiekunowie również powinni się zaszczepić, aby dać przykład młodszym.

One thought on “Czy szczepienie na Covid19 jest dobrym rozwiązaniem?

Dodaj komentarz