Kuracja oczyszczająca według Nadieżdy Siemionowej: Odchudzanie i odmładzanie poprzez walkę z pasożytami jelitowymi

Według Nadieżdy Siemionowej, znanej autorki książki oraz założycielki Szkoły Zdrowia w Soczi, nasze organizmy są pełne pasożytów. Te niewidoczne intruzi, jak twierdzi, są źródłem wielu zdrowotnych problemów, począwszy od zaburzeń żołądkowych, przez nadwagę aż po poważniejsze choroby. Autorka proponuje swoją unikalną metodę oczyszczania organizmu – kurację oczyszczającą, która ma pomóc nam wyeliminować wewnętrzne zagrożenia, stracić na wadze i odmłodnieć.

Książka Siemionowej zyskała popularność po publikacji jej rosyjskiego bestsellera w 2007 roku. „Szkoła Zdrowia – uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich” to szeroko zakrojone studium autorstwa członkini Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, terapeutki i założycielki centrum „Szkoła Zdrowia” w Soczi przy Morzu Czarnym. W swojej pracy autorka omawia zagadnienie zanieczyszczenia ludzkiego układu trawiennego, skutki zdrowotne takiego stanu oraz metody pozbycia się mieszkańców naszego organizmu.

Siemionowa jest przekonana, że pasożyty zasiedlające nasze jelita są głównymi winowajcami wielu problemów zdrowotnych. Zdaniem autorki, zaparcia, wzdęcia, ból brzucha, problemy z przyswajaniem składników odżywczych, niedobory wynikające z tych trudności, otyłość, jak również zaburzenia pracy nerek, wątroby i trzustki są bezpośrednim efektem „życia wewnętrznego” człowieka. Pasożyty i ich metabolizm prowadzą do powstawania złogów, które mogą doprowadzić do zatkania jelit i poważnych komplikacji.

Autorka tej znanej publikacji argumentuje, że eliminacja pasożytów jelitowych może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. W tym kontekście mówi o utracie nadmiernych kilogramów, poprawie kondycji fizycznej oraz pozytywnym wpływie na wygląd. Jej proponowane lekarstwo to naturalne produkty żywieniowe o właściwościach oczyszczających jelita, które nie wymagają stosowania środków farmakologicznych. Kuracja ta nie jest jednak potwierdzona badaniami naukowymi, dlatego klasyfikowana jest jako element medycyny naturalnej/alternatywnej.

Zgodnie z teorią Siemionowej, aby usunąć pasożyty i toksyny produkowane przez nie, wystarczy trzykrotnie dziennie spożywać domowej roboty napój owocowo-warzywny oczyszczający. Kuracja powinna trwać przynajmniej miesiąc, a wszystkie składniki do przygotowania mikstury powinny pochodzić z upraw ekologicznych. Napój picie powinniśmy zawsze przed posiłkami, a na każdy dzień sporządzamy nową porcję.

Składniki mikstury według Siemionowej to:
500 g buraków
500 g marchwi
garść suszonych moreli
garść rodzynek
1 łyżka miodu

Zacznij od umycia warzyw, obierania ich i krojenia na drobną kostkę. Wlej wrzątek tak, aby woda całkowicie pokrywała warzywa. Następnie dokładnie umyj morele i rodzynki i dodaj je do warzyw. Doprowadź do wrzenia, potem zdejmij z ognia i pozostaw do wystygnięcia. Na końcu dodaj miód, wymieszaj i odstaw na około 12 godzin. Po przecedzeniu podziel na trzy porcje i pij przed każdym głównym posiłkiem.