Najpopularniejsi artyści na Spotify 2022

To był wielki rok dla Bad Bunny i Taylor Swift. Spotify oficjalnie zrezygnował z corocznych podsumowań 30 listopada, a ludzie dzielą się swoimi najlepszymi artystami w mediach społecznościowych.

Spotify to największa platforma do słuchania muzyki. Trzeci rok z rzędu Bad Bunny jest najczęściej streamowanym globalnym artystą roku, generując ponad 18,5 miliarda streamów w 2022 roku. Za portorykańską artystką podążają Taylor Swift, Drake, The Weeknd i BTS.

Bad Bunny, który znajduje się na szczycie corocznej listy najczęściej streamowanych globalnych artystów roku. Według danych z kampanii Spotify Wrapped opublikowanej 30 listopada, raper „Party” wygenerował ponad 18,5 miliarda streamów w ciągu ostatnich 11 miesięcy – dwa razy więcej niż otrzymał w 2021 roku. Imponujący wyczyn oznacza, że jest panującym mistrzem trzeci rok z rzędu. Jednak Taylor nie jest również całkowicie pominięta w lawendowej mgle. Gwiazda pop plasuje się na drugim miejscu, co czyni ją najczęściej streamowaną artystką roku, podczas gdy Drake, The Weeknd i BTS zamykają listę Top 5. A jako ktoś, kto dosłownie zepsuł kawałek Internetu, nie jest zaskoczeniem, że Spotify uważa piosenkarza „Anti-Hero” za najbardziej wirusowego artystę roku. Według streamera audio, Taylor był muzykiem najczęściej udostępnianym przez słuchaczy na innych platformach społecznościowych w 2022 roku.

Po wygenerowaniu ponad 18,5 miliarda streamów raper „Dakiti” jest najczęściej streamowanym artystą Spotify w 2022 roku. Taylor Swift nr 2, co czyni ją najczęściej streamowaną artystką roku, podczas gdy Drake, The Weeknd i BTS odpowiednio zamykają listę Top 5. Singiel Glass Animals z 2020 roku „Heat Waves” nadal jest hitem wśród fanów, lądując na drugim miejscu. Tymczasem słuchacze Spotify nie mieli dość współpracy Justina Biebera i The Kid LAROI „Stay” z 2021 roku, która drugi rok z rzędu znajduje się na liście Top 5. Czwarte i piąte miejsce należą odpowiednio do „Me Porto Bonito” Bad Bunny i „Tití Me Preguntó”.