Najlepsze książki wydane przez YouTuberów

Jeśli oglądasz jakiekolwiek treści na YouTube, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z przytłaczającej liczby książek YouTuberów, które zostały opublikowane w ciągu ostatnich kilku lat.

Przez chwilę wydawało się, że każdy większy YouTuber dostaje kontrakt na książkę, aby napisać wspomnienia o swoim życiu i zdobyć sławę w Internecie. Jednym z elementów, który łączy wielu z tych YouTuberów, jest to, że dzielą się najbardziej intymnymi szczegółami o sobie i swoim życiu.

Tematy, które w przeszłości były być może tabu, są teraz omawiane otwarcie i szczerze, w tym depresja, zaburzenia odżywiania i seksualność. To pokolenie nie chce cierpieć w milczeniu, więc znajduje własny sposób radzenia sobie ze swoimi problemami. Kanał YouTube pomaga stworzyć otwartą społeczność, w której możesz uczestniczyć i dzielić się własnymi doświadczeniami.

Sidemen by Sidemen

The Sidemen to grupa Youtuberów, którzy zyskali sławę dzięki komentarzom do gier wideo. Z ponad 33 milionami subskrybentów między nimi, Ethan, Harry, JJ, Josh, Simon, Tobi i Vik ujawniają wszystkie skandale na siebie nawzajem w swojej popularnej książce z 2016 roku, która stała się natychmiastowym bestsellerem.

I am Bellend/Tool by KSI

Z 16 milionami subskrybentów ta gwiazda YouTube stała się popularna zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych. Jak sugeruje tytuł, książka ta jest zdecydowanie skierowana do konkretnej grupy odbiorców. Daje również wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać. Zauważ, że tytuł jest inny w USA, ponieważ słowo „bellend” nie jest tam powszechnie używane.

I Hate Myselfie: A Collection of Essays by Shane Dawson

Ten vloger zaczął w 2008 roku. 12 milionów subskrybentów później i różne projekty filmowe i muzyczne, jego fani musieli być zachwyceni wydaniem jego wspomnień w 2015 roku. Dzięki jego czarnemu humorowi książka „I Hate Myselfie” z 2015 roku przypadła już do gustu milionom nastolatków na całym świecie.

źródło: Poczytam.pl – blog o książkach