Gorąca herbata, czy zimne napoje? Co pić w upalne dni?

Zastanawialiście się kiedyś, co powinno się pić w upalne dni? Czy lepsze dla naszego organizmu są zimne, czy ciepłe napoje? Okazuje się, że wiele osób zadaje sobie to pytanie. A odpowiedź na nie z pewnością Was zaskoczy. Otóż, według wszelkich badań, a także zgodnie z opinią lekarzy i dietetyków zdecydowanie zdrowsze i lepsze dla naszego organizmu są ciepłe napoje.

Co pić podczas upałów?

Jak się okazuje zimne napoje podczas upałów nie są najlepsze dla naszego organizmu. Po pierwsze, uczucie ochłodzenia, które powodują, jest złudne. Nasz organizm będzie za wszelką cenę próbować je ogrzać. Po drugie zimne napoje nie są dla nas zdrowe. Zarówno dla górnych dróg oddechowych, jak i dla naszego żołądka. Należy wspomnieć również o tym, że spożywanie zimnych napojów podczas upałów może prowadzić do szoku termicznego. Co zatem pić? Najlepiej ciepłą herbatę. Możemy zdecydować się na czarną lub zieloną, ale doskonałym rozwiązaniem będą też herbatki owocowe. Oczywiście nie muszą być gorące, ale powinny być dobrze ciepłe. Jeśli jednak nie lubicie herbaty, możecie zostać przy piciu wody. Najlepiej decydować się na wodę mineralną, która jest najzdrowsza. Chociaż coraz więcej osób decyduje się na picie przefiltrowanej wody z kranu, okazuje się, że nie do końca jest to zdrowe. Taka woda jest pozbawiona niezbędnych minerałów, które są konieczne dla naszego organizmu.

Co nas odwadnia?

Wydawałoby się, że wszystkie płyny, które spożywamy, pozytywnie wpływają na nasze nawodnienie. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego. Są napoje, które sprzyjają odwodnieniu organizmu. W takim razie czego powinniśmy unikać podczas największych upałów? Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować ze spożywania dużej ilości kawy. Niezbyt dobra dla naszego organizmu i jego nawodnienia jest także bardzo mocna herbata. Odwodnieniu organizmu sprzyja też picie alkoholu. Chociaż zimne drinki mogą wydawać się orzeźwiające to skutki ich spożywania mogą być niezbyt korzystne. Do listy odwadniających produktów możemy też doliczyć słodkie, gazowane napoje, które nie są dla nas zdrowe.