Weekend z dziećmi – parki rozrywki w Polsce

Wakacje to doskonały moment, żeby spędzić wspólny weekend z całą rodziną. Zastanawiacie się dokąd pojechać z dziećmi, żeby zapewnić im niezapomniane wrażenia. Szukacie jakiegoś oryginalnego pomysłu na wycieczkę lub niespodziankę urodzinową? Specjalnie dla Was zrobiliśmy przegląd najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce. W naszym zestawieniu znajdziecie coś dla fanów dreszczyku emocji, a także propozycje dla osób, które wolą spokojniejsze atrakcje. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam nasze pomysły!

Coś dla osób kochających adrenalinę

Jeśli mówimy o parkach rozrywki, nie sposób pominąć najpopularniejsze miejsce tego typu w Polsce, czyli Energylandię. W sezonie to miejsce przyciąga tłumy turystów z Polski i nie tylko. Energylandia znajduje się w Zatorze, około 60 km od Krakowa. Jej ogromną zaletą jest to, że podzielono ją na 4 strefy tematyczne, dzięki czemu każdy znajdzie tam coś dla siebie. W tym parku rozrywki znajdziemy szalone rollercoastery (w tym najszybszy rollercoaster w Europie), trochę spokojniejsze karuzele, wodne atrakcje a także kolejki dla najmłodszych dzieci. W sumie czeka tam na nas ponad 80 różnych atrakcji. Nie zabrakło tam również miejsca na strefę gastronomiczną, w której możemy coś zjeść i odpocząć od szaleństw. Drugim takim miejscem jest Legendia, czyli Śląskie Wesołe Miasteczko. Ten park rozrywki znajduje się w Chorzowie. Na jego terenie znajduje się około 40 różnych atrakcji, podzielonych na strefy dopasowane do wieku odwiedzających. Warto wspomnieć, że Legendia jest najstarszym, polskim wesołym miasteczkiem. Pierwsi odwiedzający mogli skorzystać z różnych atrakcji już w 1959 roku.

A może coś spokojniejszego?

Dla osób, które nie przepadają za adrenaliną i szaleństwem na kolejkach górskich mamy kilka innych propozycji. Bardzo ciekawym miejscem jest Park Miniatur Świat Marzeń, w Inwałdzie w województwie małopolskim. W parku możemy obejrzeć miniatury zabytków z całego świata. To trochę jak możliwość ekspresowej podróży dookoła świata. Na terenie parku znajdziemy również lunapark oraz punkty gastronomiczne. A jeśli są wśród Was fani zwierząt, bardzo polecamy wybrać się do Łodzi. Dlaczego akurat tam? Ponieważ w tym roku, w łódzkim ZOO otwarto Orientarium. To ogromny, nowoczesny obiekt, w którym możemy podziwiać zwierzęta z Azji. W Orientarium zobaczycie między innymi słonie, krokodyle gawialowe, orangutany oraz rekiny! Te ostatnie pływają w ogromnym basenie, który można zobaczyć od środka, przechadzając się podwodnym tunelem.