Kim jest Malik Montana, jeden z włodarzy Federacji High League MMA?

Organizacja High League śmiało zmierza aby jeszcze w tym roku objąć prowadzenie w wyścigu o miano najlepszej i najchętniej oglądanej ogranizacji Freak Fightów w Polsce. Jak dotąd palmę pierwszeństwa pewnie dzierży Fame MMA ale Malik Montana wraz z drużyną nie zamierzają odpuszczać w walce o najwyższy laur. No właśnie, kim właściwie jest jeden z włodarzy High League Malik Montana?

Jego prawdziwe nazwisko brzmi Mosa Ghawsi. Ten polsko – niemiecki raper pochodzenia afańskiego urodził się 11 marca 1989 roku w niemieckim Hamburgu. Do Polski przyniósł się w wieku 15 lat wraz z bratem. Pseudonim artystyczny „Malik Montana” po raz pierwszy pojawił się przy okazji utworzenia przez Mose duetu hip hopowego wraz z niemieckim raperem Sentino. Na początku twórczość obu panów ograniczała się jedynie do rapu w języku angielskim, zaś od 2015 roku Malik Montana już jako jednostka rozpoczął karierę angażując się w 100% w polski rap. Debiutanckim utworem Malika był utwór „NaNaNa” który na dzień dzisiejszy posiada na YouTubie ponad 7 milionów wyświetleń. Zresztą Montana ma na swoim koncie już 5 albumów z czego jedną złotą (Tijara – 2018) oraz platynową (2019 – Import/Export).

Od 2021 roku Malik Montana jest jednym z właścicieli Freak Fightowej organizacji High League. Jego profile na portalach społecznościowych śledzą miliony obserwujących z czego na samym Instagramie posiada jest ich ponad milion.

Czy Malik Montana sprawi że organizacja High League przebije popularnością organizację Fame MMA? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem. Trzecia odsłona High League zaplanowana jest na czerwiec tego roku.