Podwyżki i obecna sytuacja w naszym kraju

Obserwuję na bieżąco wydarzenia polityczne w naszym kraju, zawsze mnie to interesowało ale teraz nie mogę się nadziwić, że to państwo jeszcze funkcjonuje.

Wśród moich znajomych wiele osób prowadzi własną działalność gospodarczą i część z nich naprawdę poważnie zastanawia się czy nie zrezygnować z niej. Ja również mam działalność i to czego się obawiam to ogólna inflacja oraz rachunki za prąd. Wysoki koszt zmusza mnie do podniesienia cen za usługi, jakimi się zajmuję i teraz pytanie ilu moich klientów odejdzie bo będzie dla nich już za drogo. Ceny podstawowych produktów też idą w górę. Moja córka z kolei wynajmuje lokal i jestem pewna, że za chwilę właściciel przyjdzie z nowymi cenami również. Jego koszty przecież też rosną. Wszystko idzie do góry.

Zaczynam mieć duże obawy co do przyszłości mojej i mojej rodziny. Na szczęście ja i mąż pracujemy na etacie więc mamy zapewnione przynajmniej jakieś minimum plus ubezpieczenie zdrowotne. Córka musi radzić sobie z bieżącym prawnym i politycznym bałaganem.