Prognoza pogodowa na luty 2024 – czy zima utrzyma swoje panowanie?

Meteorolodzy przewidują, że luty 2024 będzie miesiącem, w którym doświadczymy mieszanki zimowej i jesiennej aury. Temperatury w ciągu dnia spodziewane są na dodatnim poziomie. Opady będą również obecne, ale głównie oczekiwać można deszczu przeplatany śniegiem oraz czystego deszczu.

Prognoza na pierwsze cztery dni lutego 2024 roku przewiduje słoneczną aurę z zimowymi epizodami. W całej Polsce wystąpią opady, które będą kombinacją śniegu i deszczu ze śniegiem. Ta mieszanka utrzyma się do końca tygodnia, kiedy niższe temperatury zapewnią dominację opadów śniegowych.

Między 5 a 11 lutego, kolejny tydzień tego zimowego miesiąca, spotka nas aura pełna chmur i opadów deszczowych. Temperatury wahają się od 3oC na wschodzie do 7oC na zachodzie kraju. Na niebie będzie można zaobserwować lekkie i umiarkowane zachmurzenie, przynoszące opady deszczu mieszanego ze śniegiem. Aura słoneczna powróci w weekend, 12-13 lutego, kiedy to dominować będą na termometrach dodatnie temperatury.

Od 12 do 18 lutego, czyli w połowie miesiąca, nadal doświadczymy lekkiej zimy z przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Aż do wtorku, 15 lutego, panować będzie słoneczna pogoda, bez widocznych znaków opadów. Chmury pojawią się nad Polską od środy, przynosząc różnego rodzaju opady – głównie deszcz i deszcz ze śniegiem. W weekend, spodziewane jest duże zachmurzenie i opady w całej Polsce. W sobotę termometry pokażą od 4oC na wschodzie kraju do nawet 11oC na zachodzie Polski. W niedzielę temperatura nieznacznie spadnie, pokazując maksymalne 5oC. Wiatr będzie mocno wiał, z prędkością dochodzącą do 60 km/h.

Ostatni tydzień lutego, 19-25, przyniesie nieco ulgę od zimy. Dni będą stosunkowo ciepłe, z przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Na południu kraju deszcz może przejść w opady śniegu. Temperatury będą oscylować między 3oC na wschodzie kraju do 10oC na zachodzie.