Prognoza pogody na marzec 2024: Czy możemy oczekiwać powrotu zimy?

Predykcje meteorologiczne dotyczące pogody dla marcu 2024 nie sugerują nadejścia srogiego mrozu, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że zima nie odmówiła jeszcze ostatniej decyzji.

Według prognoz pogodowych na początku marca 2024 (1-3 dni), miesiąc ten przywitamy w przyjaznych warunkach atmosferycznych. Będzie to na ogół słoneczny okres, chociaż więcej chmur można spodziewać się na południu Polski. Temperatury będą wahały się od 2 do 6oC. Wraz z kolejnymi dniami zachmurzenie będzie się powiększać, przynosząc z sobą krótkotrwałe opady śniegu. W weekend na większości terytorium kraju możliwe są przelotne opady deszczu i śniegu.

Następne dni od 4 do 10 marca, przypomną nam o zimie. Chłodna aura dominować będzie z temperaturami wahającymi się od 0oC na wschodzie do 4oC na zachodzie Polski. Do ochłodzenia dołączy śnieg, szczególnie widoczny na wschodzie kraju. Jednakże od wtorku słońce będzie coraz bardziej widoczne, pomimo chłodnej atmosfery, która utrzyma się przez cały tydzień, z maksymalnymi dziennymi temperaturami do 6oC na zachodzie kraju.

Prognozy na okres od 11 do 17 marca 2024 roku nie pokazują znaczących zmian w pogodzie. Oczekuje się umiarkowane zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu. Termometry zapewne wskażą temperaturę w przedziale 3-5oC. W drugiej połowie tygodnia chmury staną się bardziej widoczne na niebie, a maksymalna temperatura wzrośnie do 7oC. Pierwszy weekend wiosny (18-19 marca) zapowiada się stosunkowo pogodnie, choć nieco chłodniej.

Marzec 2024 kontynuuje swój bieg, a prognoza na okres od 18 do 24 marca pokazuje początek tygodnia jako pochmurny, z temperaturami wahającymi się w granicach 5-7oC. Więcej słonecznych przejaśnień przewiduje się na południu Polski. Dalsza część tygodnia ma być coraz cieplejsza, z temperaturami sięgającymi nawet 18oC. Jednak pod koniec tygodnia więcej chmur pokryje niebo, przynosząc krótkotrwałe opady deszczu.

Ostatecznie, ostatnie dni Marca (25-31) będą cechować się typową dla wiosny pogodą, z umiarkowanym zachmurzeniem, krótkotrwałymi opadami deszczu i temperaturami osiągającymi 10-14oC.